Just Another Holiday Special


אם את כל מה שלמדתי בחיי על התרבות האמריקאית, למדתי מסדרות טלוויזיה אמריקאיות- אני בצרות צרורות. הגעתי למסקנה הזו לאחר שהוזמנו השבוע לסעודת חג אצל זוג חברים (ישראלים) שגרים פה. החג שנחגוג בשבוע הקרוב הוא Thanks giving הלא הוא "חג ההודיה". אם להתרשם ולהסיק מכל הקומדיות האמריקאיות בהן צפיתי עד כה- צפויה לנו ארוחה מסורתית עם תרנגול הודו, מחית בטטות ורוטב חמוציות. עד כאן – יש מצב. אבל כשאותם זוג חברים הזמינו אותנו לארוחה, הדבר היחידי שיכולתי לראות זה תסבוכת רגשית עמוקה שאליה אני צפויה להגיע בבוקרו של החג, כשמיד בתום הארוחה, כשהבמאי יעשה "זום אאוט" אני אגיע למסקנה הבלתי נמנעת: יש לי כל כך הרבה על מה להגיד תודה בחיי. ועכשיו- כתוביות הסיום.

ובכן, כשחשבתי על  כל מה שצפוי להתרחש בחיי בערב חג ההודיה, התחלתי להתרגש. לא סיימתי להיכנע טוטאלית להתרגשות, ורוני נכנס הביתה. מסתבר שסנטה ואישתו עשו את כל הדרך מהקוטב הצפוני עד למרכז של לנסינג כדי לבקר אותנו. ברור שתיכננו ללכת. בראשי כבר דמיינתי איך אני מושיבה את הילדים על סנטה ומצלמת. כמובן שניקלע לסצנה קומית משעשעת שבה יותם וירדן ימשכו לסנטה בזקן ולשלל הרפתקאות שיכולות לקרות רק בפרק ספיישל לחג המולד.
כשרוני שאל אותי אם גם אני הייתי מודעת לקיומה של גברת קלאוס, אמרתי "בוודאי" ופרסתי בפניו את סיפורם המרתק שכמובן שיחזר אחת לאחת את מה שקרה באחד הפרקים של "משפחה מודרנית". כן, בפרק הספיישל של חג המולד.
***
עונת החגים עוטפת אותנו, יחד עם מזג אוויר שרק רומז על שלג ולא אומר בדיוק מתי הוא צפוי לנחות. אני רואה את זה בפרסומות בטלוויזיה, במעין התכנסות של כולם מסביב- וכן, גם בספירה לאחור לביקור שלנו בארץ.

את הכריסמס הזה, כמו בכל שנה, נבלה בארץ. גם השנה לא יהיה לנו עץ וסנטה לא יבוא לביקור (הוא עושה את החג בלנסינג, משום מה) אבל נהיה מוקפים במשפחה ובחברים, נהיה תיירים בארץ שלנו. באף סדרה אמריקאית לא תצליחו למצוא כזה טוויסט בעלילה.
אני לא יודעת אם אצליח להיקלע לתסבוכת רגשית עמוקה – ולצאת ממנה מחוזקת ממש רגע לפני כתוביות הסיום, או אם בפרק הספיישל לחג המולד רוני יעמוד במרכזה של סצנה משעשעת.
מה שכן אני יודעת, שלפי כל מה שלמדתי עד כה על החיים (דרך סדרות אמריקאיות) – לפעמים כל מה שאתה זקוק לו הוא לראות עוד שידור חוזר של "ארץ נהדרת".


*********
If everything I have learned in my life about American culture came from American TV shows – I am in a big trouble.
I realized that after our friends invited us to Thanksgiving dinner. If American comedies taught me anything, we are expected to have a traditional dinner with turkey, stuffing and cranberry sauce. So far – it sounds about right, but when our friends invited us, the only thing I could think about was the deep emotional mess I expected to feel on the morning of the holiday, when right after the meal is over and the camera will zoom out, I will reach the inevitable conclusion: I have so many things to give thanks to in my life. And now, if you will:  the end credits.
When I thought about everything that could happen during Thanksgiving dinner, I got excited. I didn’t have much time to surrender to this excitement, and Roni came home.
Apparently, Santa and his wife flew all the way from the North Pole to Lansing to visit us. Of course we planned to go. In my mind I started to imagine how I sit the kids on Santa’s lap and take a picture. Obviously we will find ourselves in the center of a comic scene while Yotam and Yarden pull Santa’s beard and cause many more funny bits which can only be found in a TV Christmas special.
When Roni asked me if I was aware of the existence of Mrs. Clause, I said “sure!” and told him all about their fascinating story (which was based on one of Modern Family’s Christmas episodes that I once watched).
***
Holiday season is upon us. All together with weather that only imply but doesn’t tell when it will snow.
I can see it not only in TV commercials, but in the way people here are slowing down, and yes, mostly by the countdown for our visit in Israel.
We will celebrate this Christmas, like every year, in Israel. Like every year we will not have a Christmas tree and Santa won’t come to visit us (since he will spend the holiday in Lansing, as you know), but we will be surrounded by friends and family. We will have the chance to be tourists in our own country. No American TV show could come up with such a twist in the plot.
I don’t know if I would get into deep emotional mess- and get out of it stronger than ever (right before the end credits) or if during our Christmas episode Roni would be the center of an amusing scene. I do know, that if American TV taught me anything- sometimes you just want to see another re-run of an all Israeli comedy show or something else that reminds you of home.
Meanwhile, we managed to get some snow…

2 מחשבות על “Just Another Holiday Special”

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן